Dětské zlomeniny

Druhé, doplněné a přepracované vydání DOTISK
Petr Havránek

Galén
2022

EAN : 9788024623146
ISBN : 978-80-246-2314-6
Rozměry : 280 x 195 x 0 mm
Počet stran : 389
Vazba : Pevná bez přebalu lesklá

Více informací

Tento produkt není na skladě

2 200 Kč s DPH

Více informací

Monografie přináší komplexní pohled na léčbu dětských zlomenin, horní končetiny včetně ruky, zlomenin pánve a dolní končetiny včetně nohy, doplněných o poranění hlavy, baze lební, zlomeniny obličejového skeletu a poranění páteře.

Vlastní text je rozdělen na dvě části. Část obecná se v úvodu zabývá historickým vývojem dětské traumatologie a jsou zde také definovány rozdíly dětských zlomenin oproti dospělým. V další kapitole je pojednání o rostoucí kosti, následující texty se pak zabývají epidemiologií, patofyziologií, diagnostikou a základy terapie dětských zlomenin. Podrobná léčebná rozvaha je pak upřesněna ve speciální části monografie při ošetření jednotlivých lokalit. Popis zlomenin ve speciální části knihy podle anatomických krajin je vyčerpávající, připojeny jsou i luxace kloubní a poranění měkkého kolena. Kapitoly o zlomeninách horní končetiny, pánve a dolní končetiny doplňují ještě kapitoly specialistů.

Kniha navazuje na první, dávno rozebrané vydání stejnojmenné monografie z roku 1991. Text vychází z dlouholeté systematické práce hlavního autora a jeho rozsáhlé vlastní archivní dokumentace, každá kapitola obsahuje nejen perfektně zpracované závěry recentní odborné literatury, ale zejména autorův vlastní pohled, jeho zkušenosti a doporučení k léčbě konkrétní zlomeniny.

Monografie je určena chirurgům, traumatologům a ortopedům, ale i diagnostikům, pediatrům, intenzivistům a fyzioterapeutům věnujícím se problematice poranění pohybového aparátu.