Kurz skupinového karierového poradce

Miroslav Vosmik

Raabe
2021

Rozměry : 0 x 0 x 0 mm
Počet stran : 196
Vazba : Brožovaná bez přebalu lesklá

Více informací

Skladem na centrále

399 Kč s DPH

Více informací

Navržený kurz může být vhodnou pomůckou pro všechny pedagogy, výchovné a kariérní poradce a také třídní učitele, kteří se tématům profesní orientace svých žáků ve své pedagogické praxi věnují.

Publikace Kurz skupinového kariérového poradenství reaguje na potřebu změny, která se děje v rámci kariérového poradenství a vzdělávání. Dynamika celé společnosti, proměnlivost trhu práce a kariérních cest, tlaky na osobnost ve sféře práce, to vše se promítá i do školního prostředí, které žádá aktuální metodické materiály. Navržený kurz může být vhodnou pomůckou pro všechny pedagogy, kteří se tématům profesní orientace ve své praxi věnují. Celý kurz je rozdělen do modulů a při jeho koncipování vycházíme z mezinárodně ověřených metod profesní orientace, kterou však upravujeme pro školní prostředí a český kontext a doplňujeme o vyzkoušené aktivity z reálné praxe.

Moduly kurzu:

1. Co nás čeká? Očekávání, vzájemné poznávání a stanovení pravidel, cílů a priorit kurzu.

2. Moje já. Orientace na sebepřijetí, změnu pohledu, rozšiřování kontextu, aktivaci a motivaci.

3. JÁ ve vztahu. Zvládání překážek, řešení konfliktů, posilování odpovědnosti za sebe i skupinu.

4. Svět práce. Informace o trhu práce a orientace na trhu práce.

5. Volba. Analýza a mapování potenciálu, možnosti vzdělání (vzdělávací cesty) a volby povolání.

6. Cílová rovina. Hledání práce.

Ediční řada Výchovné a kariérové poradenství přináší publikace určené především výchovným a kariérovým poradcům, ale zároveň i pedagogům a speciálním pedagogům na základních školách. V publikacích naleznete zejména praktické metodické materiály z oblasti výchovného a kariérového poradenství nebo rady k profesnímu rozvoji výchovných a kariérových poradců. Nedílnou součástí těchto materiálů jsou v praxi ověřené dotazníky a další praktické přílohy.